Žieminės avalynės iš odos privalumai

0
Žieminės avalynės iš odos privalumai
Žieminės avalynės iš odos privalumai
Rate this post

Žieminiai batai pagaminti iš odos tai tikriausiai vienas populiariausių avalynės tipų. Moterys dažniausiai renkasi aukšto arba žemo profilio aulinukus. Odinę avalynę avi taip pat ir vyrai – būtent iš odos yra gaminami geriausi vyriški trumpi arba batraiščiais varstyti iki kinkų auliniai. Ar tokia avalynė iš tikrųjų tinka lietuviškos žiemos oro sąlygomis? Ką daryti, kad kojos liktų sausos? Pažiūrėkime, kokie yra žieminių batų pagamintų iš odos privalumai ir trūkumai!

Medžiagos ypatumai

Pirmiausia verta paminėti, kad batų gamyboje naudojama natūrali oda yra dirbama iš veršelių ar ėriukų odų. Jungtinėse Amerikos Valstijose populiari yra taip pat cordovan tipo oda, dažnai naudojama avalynės gamyboje. Šis ypatingas odos tipas nepaprastai kruopščiai dirbamas iš arklio nugaros, dėl to batai pagaminti iš tokios odos yra ypač ilgaamžiški ir atsparūs vandeniui.

Žieminės avalynės iš odos privalumai

Reikia pripažinti, kad jokia kita medžiaga naudojama žieminių batų gamyboje negali užtikrinti tokios estetiškos išvaizdos, kaip natūrali oda. Todėl batai pagaminti iš odos yra elegantiškiausi. Galime rinktis iš plataus asortimento, tačiau jeigu mums rūpi gera išvaizda, odiniai batai neabejotinai patenkins mūsų estetinius poreikius. Sekantis privalumas tai kaina. Niekam nėra paslaptis, kad net ir brangiausia avalynė iš odos ne kainuoja tiek, kiek batai iš medžiagos, kurių gamyboje naudojamos naujausios, atsparumą vandeniui užtikrinančios technologijos. Kaip šiuo atžvilgiu yra su odine avalyne?

Patvarumas vs. Graži išvaizda

Tikriausiai kiekvienas avėjęs odinius batus pastebėjo, kad tokia avalynė nėra visiškai atspari vandeniui. Deja, oda nėra tokia atspari vandeniui, kaip gore-tex. Taip yra todėl, kad odinės avalynės gamyboje nenaudojama jokia tobulinanti technologija. Elegantiški auliniai batai dažnai praleidžia drėgmę ir šaltį, dėl to komfortas avint žymiai sumažėja. Tačiau tai nėra trūkumas, kurio neįmanoma ištaisyti! Siekiant apsaugoti odinius batus nuo drėgmės užtenka reguliariai juos impregnuoti. Savo ruožtu, geriausias būdas apsaugoti pėdas nuo drėgmės tai termoizoliacinis vidpadis, kuris sulaiko šilumą bato viduje net šalčiausiu oru!

Daugelis elegantiško stiliaus mėgėjų žiemą tiesiog negali apsieiti be odinės avalynės ir nenori avėti sportinių batelių, net jei jie turi drėgmę pašalinančią membraną. Įsigyjant odinę avalynę, turime prisiminti, kad tokie batai nėra visiškai atsparūs drėgmei ir šalčiui, todėl impregnavimas ir šaltį išlaikantis vidpadis bus tiesiog privalomi!

LEAVE A REPLY